Derékszegi piknik – 2026. május 24.

2026-06-7

„A Piacnap szerintem is jól sikerült.” – így hangzott a nap lenyomata mindannyiunkban!

Rengeteg látogató érkezett az nap a piacra. Nem csoda – az itt kialakult közösség csodálatos és egyedülálló a környéken! Hálás köszönet a helyszínért!

Így a Derékszegi asztal ’őrzése’ javarészt Miklósra maradt, aki a Göcsej-Zala Mente LEADER Egyesület nevében volt jelen az eseményen és nem egyedül érkezett. Léna és Júlia lányai is elkísérték, és egy szuper ugrálóvárat is hozott, amely színesítette a piacra érkező gyerekek szórakozását. Köszönet a lányok segítségéért, mert hála Istennek a gyerekek virgoncak voltak!!! 😀

Rózsás Miklós benyomásait idézzük itt:

„A termékek jó minőségűek voltak (és fogytak!), laza volt a hangulat, mintha egy régi ismerősöd udvarába sétálnál be. A vásárlókkal beszélgettünk, honnan jöttek, mit gondolnak a helyi termékekről, piacokról, LEADER-ről, halottak-e a Derékszegiekről (többen voltak Zalaegerszegiek, akik olvastak már rólunk)…meglepően nyitottak és érdeklődők voltak.

A helyi termelőkkel is próbáltam beszélgetni, a szomszédom, Ernő (fürjtojásos) humoros volt. Nagyban beszélgetünk és már jól benne vagyunk a témában, amikor a pályázatokról esik szó, adott be pályázatot, mondja de még nem bírálták el, bonyolult és hosszadalmas stb…(tudom miről beszélt, több éve javasoljuk a rendszer egyszerűsítését…)

Kérdezem:

– Melyik Leaderhez tartozol?

– Vasvárról jöttem…

– Én is Vasvárról jöttem… 😀

Vasváriak itt a Pipahegyen találkoznak! 🙂

A Göcsej-Zala mente LEADER Helyi Akciócsoportban nagy hangsúlyt helyezünk a „közigazgatási szakadék” mérséklésére, hisz elvégre ez az egész rendszer, értük van. Igyekeztem a termelőktől, inspirációkat nyerni, a LEADER Térségek közötti együttműködés kapcsán, hogy ki milyen szükségletekkel, javaslatokkal kapcsolódna egy helyi fejlesztéshez. Abban maradtunk, hogy folytatódnak a beszélgetések.’’

A többi Derékszegi taggal mi volt a helyzet?

Áron kb. 5 alkalommal fordult, annyira kapósak voltak a gyönyörű eprek és palánták – még szerencse, hogy Barlahida nincs messze Pipahegytől.

Nóri délig nem is volt nagyon látható – a sajtos pult előtt kígyózó sorral foglalatoskodott.

Gina is kiélhette kedvenc elfoglaltságát – azaz végtelenségig beszélni a gyapjúról. Kati, a növényi gyapjú festés nagymestere kísérte el segítőként.

Hát így alakult az első Derékszegi piknik. Rózsás Miklósnak ezúton is köszönet a sok segítségért és hogy állta a sarat a Derékszegi pultnál!