Következő eseményünk: nyitott porták Barlahidán – 2026. június 28. 14.00 – 18.00

Következő eseményünk: nyitott porták Barlahidán – 2026. június 28. 14.00 – 18.00

A dombokkal, völgyekkel tarkított kis település három DerékSzeginek is otthona, akik megnyitják kapuikat.
Szeretettel várjuk az érdeklődőket a következő portákon:

 

B A R L A H I D A  K I N C S E I

Fülöp Áron Márton kertészmérnök vegyszermentes kertészetében szezonális zöldségek és gyümölcsök termesztésével foglalkozik.

A látogatók végigsétálhatnak a csoda kertben Áronnal, miközben tapasztalatairól, mindennapi munkájáról mesél.
Cím: 8948 Barlahida, Petőfi utca 16.

 

K E R Á M I A  G

Gudrun Greif német származású kerámia művész, 2022-ben telepedett le Barlahidán.

A hozzá betérők betekintést nyerhetnek stúdiójába, ahol a kerámia találkozik a művészettel és megtekinthetők csodás alkotásai.
Cím: 8948 Barlahida, Petőfi utca 12.

 

T U R Z Ó  G I N A  G Y A P J Ú F E L D O L G O Z Ó  M Ű H E L Y E

Gina a magyar gyapjú szerelmese. Portáján a nyers gyapjú útját kísérhetik végig a látogatók a fonal készítésig.

Hogy onnan merre tovább? Elkészült alkotásaival mutatja az utat tovább.
Cím: 8948 Barlahida, Rákóczi utca 34.

 

17 órától Barlahida Község Önkormámyzata házi rétessel és frissítővel várja a nyitott portázókat a közösségi házban.
További részletekért kövesd a Derékszegiek Facebook oldalát.
Kérdés esetén az [email protected] email címen megtalálsz minket.
Derékszegi piknik – 2026. május 24.

Derékszegi piknik – 2026. május 24.

„A Piacnap szerintem is jól sikerült.” – így hangzott a nap lenyomata mindannyiunkban!

Rengeteg látogató érkezett az nap a piacra. Nem csoda – az itt kialakult közösség csodálatos és egyedülálló a környéken! Hálás köszönet a helyszínért!

Így a Derékszegi asztal ’őrzése’ javarészt Miklósra maradt, aki a Göcsej-Zala Mente LEADER Egyesület nevében volt jelen az eseményen és nem egyedül érkezett. Léna és Júlia lányai is elkísérték, és egy szuper ugrálóvárat is hozott, amely színesítette a piacra érkező gyerekek szórakozását. Köszönet a lányok segítségéért, mert hála Istennek a gyerekek virgoncak voltak!!! 😀

Rózsás Miklós benyomásait idézzük itt:

„A termékek jó minőségűek voltak (és fogytak!), laza volt a hangulat, mintha egy régi ismerősöd udvarába sétálnál be. A vásárlókkal beszélgettünk, honnan jöttek, mit gondolnak a helyi termékekről, piacokról, LEADER-ről, halottak-e a Derékszegiekről (többen voltak Zalaegerszegiek, akik olvastak már rólunk)…meglepően nyitottak és érdeklődők voltak.

A helyi termelőkkel is próbáltam beszélgetni, a szomszédom, Ernő (fürjtojásos) humoros volt. Nagyban beszélgetünk és már jól benne vagyunk a témában, amikor a pályázatokról esik szó, adott be pályázatot, mondja de még nem bírálták el, bonyolult és hosszadalmas stb…(tudom miről beszélt, több éve javasoljuk a rendszer egyszerűsítését…)

Kérdezem:

– Melyik Leaderhez tartozol?

– Vasvárról jöttem…

– Én is Vasvárról jöttem… 😀

Vasváriak itt a Pipahegyen találkoznak! 🙂

A Göcsej-Zala mente LEADER Helyi Akciócsoportban nagy hangsúlyt helyezünk a „közigazgatási szakadék” mérséklésére, hisz elvégre ez az egész rendszer, értük van. Igyekeztem a termelőktől, inspirációkat nyerni, a LEADER Térségek közötti együttműködés kapcsán, hogy ki milyen szükségletekkel, javaslatokkal kapcsolódna egy helyi fejlesztéshez. Abban maradtunk, hogy folytatódnak a beszélgetések.’’

A többi Derékszegi taggal mi volt a helyzet?

Áron kb. 5 alkalommal fordult, annyira kapósak voltak a gyönyörű eprek és palánták – még szerencse, hogy Barlahida nincs messze Pipahegytől.

Nóri délig nem is volt nagyon látható – a sajtos pult előtt kígyózó sorral foglalatoskodott.

Gina is kiélhette kedvenc elfoglaltságát – azaz végtelenségig beszélni a gyapjúról. Kati, a növényi gyapjú festés nagymestere kísérte el segítőként.

Hát így alakult az első Derékszegi piknik. Rózsás Miklósnak ezúton is köszönet a sok segítségért és hogy állta a sarat a Derékszegi pultnál!